You are here

Părintele Arhimandrit Irineu Ilie, „o viață scurtă, dar densă în fapte bune spre veșnicie”

37 LEI
 
In stock
0724 550 463

Vrednic de pioasă aducere aminte și pildă de viețuire sfântă este și Părintele Arhimandrit Irineu Ilie, care, deși a plecat din lumea aceasta la o vârstă tânără, de doar 35 de ani, se înscrie în galeria marilor părinți cu viață îmbunătățită din Biserica noastră. Din lumina sufletului său, Părintele Arhimandrit a răspândit lumină în jurul lui, iar strălucirea ei străbate și spațiul și timpul, așa cum constatăm acum, după 30 de ani de la trecerea sa din Țara Sfântă spre Patria Cerească.
Cartea intitulată Părintele Arhimandrit Irineu Ilie, „o viață scurtă, dar densă în fapte bune spre veșnicie” este un pios omagiu adus memoriei Cuviosului Părinte la împlinirea a trei decenii de la mutarea la cele veșnice.
† TEOFAN, Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei

see more  +

Vrednic de pioasă aducere aminte și pildă de viețuire sfântă este și Părintele Arhimandrit Irineu Ilie, care, deși a plecat din lumea aceasta la o vârstă tânără, de doar 35 de ani, se înscrie în galeria marilor părinți cu viață îmbunătățită din Biserica noastră. Din lumina sufletului său, Părintele Arhimandrit a răspândit lumină în jurul lui, iar strălucirea ei străbate și spațiul și timpul, așa cum constatăm acum, după 30 de ani de la trecerea sa din Țara Sfântă spre Patria Cerească.
Cartea intitulată Părintele Arhimandrit Irineu Ilie, „o viață scurtă, dar densă în fapte bune spre veșnicie” este un pios omagiu adus memoriei Cuviosului Părinte la împlinirea a trei decenii de la mutarea la cele veșnice.
† TEOFAN, Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei

see less  -
No votes yet
   ( 0 review-uri)
Publishing date: 
2018
Pages: 
248
ISBN: 
978-606-666-758-6
Cover type: 
broșată
Format: 
14,5 x 21 cm
Color: 
monocrom

Customers Also Bought

Do you have question about product?

Call as
0724 550 463
Leave as your number
We will call you
Send us an
email?